Projekt "Dzieciaki Mleczaki" W naszym przedszkolu realizujemy ogólnopolski program "Dzieciaki Mleczaki cz.I", który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Cele projektu: Wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przekazanie dzieciom wiedzy na temat jakości produktów mlecznych. Edukacja na temat walorów mleka i jego przetworów oraz kształcenia prawidłowych nawyków żywieniowych przez zabawę. Wykreowanie mody na picie mleka wśród najmłodszych. Projekt zakłada przekaznie w/w treści przez zabawę i w formie specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych i informacyjnych.
Uchwała z dnia 25.01.2021r. Prosimy o zapoznanie się z Uchwałą Rady Miasta nr XXXV/514/21 z dnia 25.01.2021 roku w sprawie określenia terenu działań poradni psychologiczno – pedagogicznych prowadzonych przez Miasto Białystok.
Wprowadzenie do artykułu "Terapia pedagogiczna - co to takiego?" "Nie ma na świecie takiego systemu pedagogicznego, w procesie edukacji. który by lekceważył rolę nauczyciela Mimo iż systemy te tak bardzo się między sobą różnią, panuje w nich zgoda co do tego, że dobre kształcenie i dobre wychowanie może być dziełem dobrego nauczyciela – wychowawcy." W. Okoń Reforma oświatowa wprowadzana stopniowo przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nakłada na placówki obowiązek zapewnienia pomocy psychologiczno – pedagogicznej dzieciom, które do nich uczęszczają. Ale przecież jej idea znana jest nauczycielom od dawna. Z racji istoty swojego zawodu nauczyciele zawsze dążą do jak najlepszego rozwoju swoich wychowanków: - stymulują ten rozwój podczas realizacji bogatego programu przedszkolnego, - dostrzegają zarówno dzieci o mniejszych zasobach poznawczych oraz te, które wykazują szczególne uzdolnienia, - podejmują z nimi indywidualną pracę, wspierają, motywują, - rozmawiają o ich problemach i trudnościach oraz o osiągnięciach, - współpracują z rodzicami, opiekunami, - diagnozują, projektują programy terapeutyczne w celu minimalizowania zaburzeń rozwojowych. Terapia pedagogiczna – co to takiego? - Ktoś zapyta. Najogólniej rzecz ujmując to stworzenie możliwości wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Cały proces podejmowanych działań, realizowanych celów w ramach terapii pedagogicznej jest sztuką, której należy się uczyć podobnie jak malowania, rzeźbienia, śpiewania, grania na instrumentach. Porównując terapeutę pedagogicznego do rzeźbiarza łatwo spostrzec, że zarówno jeden, jak i drugi artysta może nadawać pożądany kształt, ale nie może zmienić rodzaju tworzywa, np.: drzewa, kamienia, a także – przez analogię – człowieka. To też wyzwala potrzebę mówienia o godności zawodu terapeuty pedagogicznego, jego etyki zawodowej. Mówienie o etyce zawodu, usług pedagogicznych jest potrzebne nie tylko terapeutom, ale też adresatom naszych usług: dziecku, rodzicom, rodzinom, nauczycielom. Na zakończenie, chcę podkreślić, że każde działanie, prowadzące do poprawienia jakości uczenia się młodego człowieka warte jest podjęcia wysiłku, a każde dziecko przy dobrze prowadzonej terapii może w końcu odnieść sukces. Zapraszamy do zapoznania się z artylułam "Terapia pedagogiczna - co to takiego?" zamieszczonym w zakładce "dla rodziców - artykuły".
LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - rozstrzygnięcie HO, HO, HO.... Moje drogie dzieci. Otrzymałem od Was bardzo dużo listów. Postaram się, by wszystkie Wasze marzenia spełniły się. WESOŁYCH ŚWIĄT. MIKOŁAJ.
Bal karnawałowy 2021 Zapraszamy wszystkie dzieci na BAL KARNAWAŁOWY. Razem z Pippi i jej przyjaciółmi odkryjemy tajemniczą Wyspę Piratów i ukryte skarby. 1.02.2021 (poniedziałek) grupy: I, II, III, V, IX, XII 2.02.2021 (wtorek) grupy: IV, XI 3.02.2021 (środa) grupy:VI, VII, VIII, X Aby na ten bal się dostać trzeba dwóm zasadom sprostać: Być wesołym niesłychanie. Fantastyczne mieć przebranie.
Maluch czyta - grudzień 2020 Drogie dzieci! W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zachęcamy Was do wysłuchania "Legendy o pierwszej świątecznej choince". Obsada: Narrator : Marta Jankowska Palma: Ewa Sobotko Drzewo oliwne: Wioleta Kozakiewicz Świerk i efekty dźwiękowe: Wiktoria Woźniewska. Miłego słuchania
Zajęcia dodatkowe W związku z pandemią COVID-19 w roku szkolnym 2020/21 koła zainteresowań i zajęcia dodatkowe realizowane są w poszczególnych oddziałach. Odbywają się zajęcia w ramach następujących kół: - Koło gier planszowych - Koło plastyczne - Koło badawczo - przyrodnicze - Koło sportowe - Koło tańców ludowych - Koło logopedyczne - Trening Umiejętności Społecznych (TUZ)
Podsumowanie konkursu "CUDEŃKA Z DYNI" Wszystkim uczestnikom konkursu rzeźbiarskiego "Cudeńka z dyni" gratulujemy pomysłów i talentu. Zachęcamy do oglądania i podziwiania wszystkich prac w zakładce Galeria -uroczystości/wydarzenia.