Przedszkole Samorządowe Nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowe Miasteczko” w Białymstoku.

 

„ŚWIĘTY MIKOŁAJ I JA” –

- XVI PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD MALARSKI

W tym roku XVI PRZEGLĄD MALARSKI odbył się pod hasłem „Święty Mikołaj i ja”. Jak co roku został  zorganizowany  we współpracy z Podlaskim Instytutem Kultury w Białymstoku.

W przeglądzie uczestniczyło 12 dzieci z naszego  przedszkola. Uczestnicy malowali na granatowych kartkach umieszczonych na sztalugach, korzystali z farb plakatowych, pasteli olejnych i suchych. Tempo pracy dziecięcej było różne. Niektórzy artyści stworzyli pracę w pół godziny, inni potrzebowali więcej czasu. Prace przedstawiały Mikołaja przy choince, Mikołaja, który wchodzi przez komin, pojawił się też duży portret.

Dzieci, które skończyły pracę wcześniej, grały w różne gry planszowe i bawiły się na sali gimnastycznej. Później wszystkie mogły usiąść do stolików, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek.

Najważniejsze, że nie było konkursowej rywalizacji, bo oczywiście wygrały wszystkie dzieci. Dostały pamiątkowe dyplomy, książki i inne upominki. Największe nagrody zawdzięczamy Teatrowi Lalek, który ufundował dzieciom bezpłatne wejściówki na dowolny spektakl.

Podsumowaniem tych działań była wystawa wykonanych prac. Mogą ją oglądać rodzice i dzieci z naszego przedszkola. A za rok już XVII Przegląd. Do zobaczenia!