Przedszkole Samorządowe Nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowe Miasteczko” w Białymstoku.

 

            Biblioteka jest jedną z form realizacji programu "Mały czytelnik". Założycielkami były nauczycielki: Krystyna Grochulska i Ewa Sobotko.  Obecnie prowadzą ją Marta Jankowska, Wioleta Kozakiewicz, Ewa Sobotko oraz Wiktoria Woźniewska. Pragniemy wspomagać rodziców w rozwijaniu dzieci w sferze emocjonalnej oraz umysłowej.

 

            Mądre książki są nośnikami ważnych, uniwersalnych wartości moralnych. Czytanie uczy dzieci odróżniania  dobra od zła, zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych czynów. Wspólnie spędzony z dzieckiem czas  zaowocuje wzmocnieniem więzi emocjonalnej i poczucia bezpieczeństwa jakże ważnych dla rozwoju dzieci,  poszerzy wiedzę o otaczającym świecie, pobudzi wyobraźnię.

            Biblioteka oferuje książki dla dzieci i rodziców. W jej zasobach znajduje się ponad 400 książek. Dzięki  sponsorom i rodzicom księgozbiór jest systematycznie wzbogacany o nowe, wartościowe pozycje. 

            Podsumowaniem corocznej działalności jest „Tydzień głośnego czytania dzieciom" oraz branie udziału  w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Książki czytane są przez znane w środowisku osoby, rodziców czy też nauczycieli. Pod koniec roku odbywa się nagradzanie czytelników, którzy przeczytali najwięcej książek.

            Dzięki tym działaniom książka kojarzyć się będzie dzieciom z radością i bezpieczeństwem, z porą dokonywania  odkryć, przeżywania tajemnic i wzruszeń.

 

NOWOŚCI WYDAWNICZE W PRZEDSZKOLNEJ BIBLIOTECE, ZAPRASZAMY!!!