Przedszkole Samorządowe Nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowe Miasteczko” w Białymstoku.

 

Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice !
Życzę Wam wspaniałych i niezapomnianych przygód wakacyjnych i mnóstwa wspomnień, którymi będziecie mogli podzielić się z nami już we wrześniu ;)

Nadeszły wakacje

 

Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice!

Przed nami ostatni temat na ten rok szkolny „Pożegnania nadszedł czas”. Nie zapominajcie o życzeniach dla swoich tatusiów ponieważ w tym tygodniu obchodzą swoje święto. Dziękujemy wszystkim Rodzicom z grupy VI, za zaangażowanie w realizację zdalnego nauczania, mobilizowanie swojego dziecka do wykonywania ćwiczeń, zadań utrwalających dotychczasową wiedzę i umiejętności, a także za pomoc umożliwiającą realizację podstawy programowej. Życzymy bezpiecznego wypoczynku i do zobaczenia :)

Pożegnania nadszedł czas

Dodatkowe zadania dla dzieci

 

Kochane dzieci!

Wielkimi krokami zbliżamy się do wakacji, a co się z tym wiąże lato już do nas powoli zawitało . W tym tygodniu  pobawimy się oczywiście z daną  porą roku , oraz zapoznamy się z literą Ż jak żyrafa :) Za tydzień obchodzimy Dzień Ojca. W materiałach czeka dla Was piosenka związana z tym tematem związana również z latem .  Poniżej przedstawiam propozycje pracy na ten tydzień i życzę wszystkim słonecznego tygodnia :)

Nadeszło lato

Dodatkowe zadania dla dzieci

 

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje w związku z tym w tym tygodniu zajmiemy się tematyką ,,Wakacyjne podróże''. Na pewno każdy z nas uwielbia podróżować, a w szczególności dzieci. Podróże to nie tylko  dobra zabawa – jest to również okno na świat, które dziś stwarza nam nieskończenie wiele możliwości. Dzięki nim możemy się rozwijać. A więc faktem jest, że podróże kształcą. Wyciągnijmy globus lub fotografie z wycieczek i porozmawiajmy z dziećmi o tym gdzie chciałyby podróżować oraz o tym gdzie podróżowały z nami rodzicami. Jakie miejsca wspominają najlepiej.  Pobawmy się z dziećmi w planowanie takiej podróży np ''Dookoła świata '' Poniżej przedstawiam  proponowane karty prac oraz propozycję pracy z daną tematyką :)
Wakacyjne podróże

Dodatkowe zadania dla dzieci

 

 

  Witam Was kochani!

W pierwszej kolejności chcielibyśmy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia w Dniu Waszego Święta ;)!

Przed nami kolejny tydzień wspólnej zabawy i pracy.  W tym tygodniu proponujemy temat  ,, POZNAJEMY ZAWODY ”

Zachęcamy Państwa do rozmów z dziećmi  nt. zawodów wykonywanych przez osoby dorosłe. Prosimy opowiedzieć dziecku o swojej pracy zawodowej. Porozmawiajcie również z dziećmi na temat tego, jaki zawód chciałyby wykonywać, gdy będą dorosłe, czym się interesują, niech podadzą przyczynę wyboru. …

Proponuję zapoznać się z  udostępnionym wierszem, bajką edukacyjną oraz ilustracjami. Zamieszczam również linki do zagadek, nauki piosenki oraz tańca.

POZNAJEMY ZAWODY

dodatkowe materiały dla dzieci

 

 

W związku z tym, że nie wszystkie dzieci wróciły do przedszkola nadal kontynuujemy nauczanie zdalne. Witamy wszystkich przedszkolaków z grupy ,,Mrówki’’. W tym tygodniu zapraszamy do wspólnego spędzania czasu oraz zabawy z tematem ,,Moja rodzina’’. Jak co roku maj i czerwiec to miesiące, w których przedszkolaki  z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla ukochanych Mam i Tatusiów, którzy w tych właśnie miesiącach obchodzą swoje święto. Jednak w tym roku ze względu na zaistniałą sytuację jest to nie możliwe. Wykonajcie w domu dla swoich rodziców piękne laurki oraz złóżcie życzenia dla Mamy ponieważ 26 Maja obchodzi swoje święto . Podzielcie się swoimi pracami wysyłając do nas fotorelację.. Poniżej przedstawiam przykładowe karty prac oraz propozycję zabaw na ten tydzień.

Pozdrawiamy

Moja rodzina

Karty pracy

Dodatkowe zadania dla dzieci

 

Tydzień temu wybraliśmy się na łąkę, mamy nadzieje, że udało wam się odnależć mieszkańców łąki oraz podziwiać piękne kwiaty. W tym tygodniu realizujemy temat ,,Tolerancja-  inny nie znaczy gorszy''.  Tak na prawdę każdy z nas jest inny. Na świecie żyje kilka miliardów ludzi, którzy mają różne obyczje, wyznają różne religie, mają inny kolor skóry, mówią różnymi językami, mają inne potrzeby lub inne pomysły. Mimo że każdy człowiek ma swój odrębny charakter, zainteresowania i przyzwyczajenia, któymi się wyróżnia to wszyscy jesteśmy tacy sami. Zapraszamy do zapoznania się z tematem, oraz z naszą nową  literką Z,z. Poniżej przedstawiamy propozycję kart pracy.

Pozdrawiamy Panie z grupy VI

Inni a tacy sami

Tolerancja- karty pracy

Dodatkowe zadania dla dzieci

 

 

DROGIE DZIECI, DRODZY RODZICE!

Mamy nadzieję, że korzystacie z pięknej pogody i ze złagodzeń obostrzeń dotyczących koronawirusa oraz, że chodzicie na spacery i podziwiacie piękno przyrody budzącej się do życia. Nas cieszy widok kolorowych kwiatów oraz zachwyca zapach kwitnących drzew. W tym tygodniu proponujemy Wam byście jeszcze bliżej przyjrzeli się bogactwie łąk. Temat realizowany to „Łąka w maju”. Jeśli macie taką możliwość wybierzcie się na spacer na łąkę (np. z lupą) zatrzymajcie się i rozejrzyjcie. Zwróćcie uwagę na rośliny i owady, spróbujcie je nazwać. Zajrzyjcie do zdjęć i  materiałów, które przygotowałam na ten tydzień.

Wyślijcie zdjęcia ze spaceru po łące na e-maila grupowego lub grupę na messengerze. Pozdrawiamy serdecznie

Panie z gr VI

 

Łąka w maju

Łąka w maju karty pracy

dodatkowe zabawy dla dzieci - łąka

 

Drodzy rodzice, kochane dzieci

W tym tygodniu realizujemy temat : Polska- Moja Ojczyzna. Zatem wybierzmy się z naszymi dziećmi w podróż po naszej pięknej Polsce. Z tego co wiemy książeczki już do was dotarły, więc będzie nam łatwiej wybrać się na taką wycieczkę.

Pozdrawiamy Panie z grupy

Polska - Moja Ojczyzna

Karty pracy i praca plastyczna

Dodatkowe zadania dla dzieci

 

 

Drodzy Rodzice, drogie Dzieci!

W związku z tym, że 2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, a 23 kwietnia Światowy Dzień Książki, w tym tygodniu realizowanym tematem będzie „Świat książek”. Chcemy zachęcić Was do wspólnego czytania i rozmowy na temat przeczytanej literatury. Zwróćcie również uwagę na zasady korzystania z książek. Prosimy byście podzielili się z nami tytułami Waszych ulubionych pozycji. Może Wasi koledzy również skorzystają. Prześlijcie zdjęcia z Waszą ulubioną książką na nasz grupowy e-mail lub grupę na messengerze.

Pozdrawiamy Panie z gr VI

Świat książek

Karty pracy

Dodatkowe zadania dla dzieci

 

 

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

Witamy w kolejnym tygodniu pracy zdalnej. W tym tygodniu 22 Kwietnia obchodzony jest DZIEŃ ZIEMI. W trosce o dzieci, licząc na dalszą współpracę i możliwość realizowania wspólnie podstawy programowej na następny tydzień proponujemy rozmowy na temat Dnia naszej planety, oraz ekologii.

EKOLOGIA - GRY, ZABAWY I LINKI

KARTY PRACY - EKOLOGIA

PRACE PLASTYCZNE+ EKSPERYMENT

ZAJĘCIA DODATKOWE DLA DZIECI

 

 

DRODZY RODZICE, DROGIE DZIECI!

Dziękujemy Wam, że dzielicie się z nami zdjęciami i wiadomościami dotyczącymi tego, jak spędzacie czas. Cieszymy się, że możemy Was zobaczyć (na razie tylko na zdjęciach).

W najbliższym tygodniu proponujemy Wam byście podjęli temat: „Na wiejskim podwórku”. Niestety obecny czas nie służy obserwacjom zwierząt na gospodarstwie wiejskim, dlatego proponujemy zapoznać się z udostępnionymi filmami i ilustracjami. Zamieszczamy również karty pracy oraz propozycje prac plastycznych, które możecie wykonać w domu.

Pozdrawiamy panie z gr VI

Karty pracy

Praca plastyczna na wiejskim podwórku

Linki do filmów, piosenek, ćwiczeń

 

Jest już wiosna! Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Dlatego w tym tygodniu tematem realizowanym on-line są WIELKANOCNE ZWYCZAJE.W związku z tym chcielibyśmy życzyć :

Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny, pogody w sercu i radości oraz wesołego "Alleluja"

życzą wszystkim dzieciom i ich rodzicom

Panie z grupy VI

Poniżej przedstawiamy materiały do pobrania

Wielkanocne zwyczaje

Wielkanoc - materiały

Prace plastczne i eksperymenty

Zajęcia dodatkowe

 

 

 

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki !

Mamy nadzieję, że podobały się wam ostatnie zadania do wykonania.

W tym tygodniu realizujemy temat : Wiosenne powroty.

Zapoznamy i pobawimy  się z literką F oraz poćwiczymy kodowanie bo jak wiemy świetnie wam to wychodzi ;)!

Przeprowadźmy  pogawędkę z dziećmi na temat tego skąd wracają ptaki wiosną do naszego kraju? ( można wskazać dzieciom na globusie bądź na mapie świata kontynenty z których przylatują do nas ptaki ( Azja, Afryka, Ameryka Południowa).

Dlaczego do nas powracają ? I co będą u nas robiły? (W materiałach zamieszczone są  wizerunki ptaków)

Przesyłamy i udostępniamy ćwiczenia oraz pomysły na przeprowadzenie zabaw i prac plastycznych oraz eksperymentów.

Pozdrawiamy Panie z grupy VI

Wiosenne powroty

Karty pracy

Prace plastyczne i eksperymenty

Zajęcia dodatkowe dla dzieci

 

 

 

Drodzy rodzice!

W tym tygodniu realizujemy temat „Witaj wiosno”. Proponujemy byście porozmawiali z dziećmi o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie podczas pory roku, która właśnie nadeszła. Jeśli macie taką możliwość, możecie wybrać się na spacer (np. do lasu), by zaobserwować pierwsze oznaki wiosny (oczywiście przestrzegając obowiązujących zasad bezpieczeństwa).

Przesyłamy i udostępniamy ćwiczenia oraz pomysły na zabawy
i prace plastyczne związane z tematem tygodnia.

Proponujemy, by przeprowadzić zabawy z literą „N” oraz poćwiczyć liczenie i przeliczanie w zakresie do 10 korzystając z udostępnionych materiałów.

Pozdrawiamy Panie z gr VI

Witaj wiosno - materiały

Propozycje prac plastycznych

Dodatkowe zabawy dla dzieci

 

 

 

Drodzy Rodzice,

Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. Kurator Oświaty zaleca nauczanie zdalne.  Dlatego przedstawiam zestaw źródeł, z których możecie Państwo skorzystać podczas zabawy z dziećmi. Proszę pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność.

Zachęcamy również do pracy z dzieckiem w domu. Poniżej przedstawiamy karty pracy do wydruku i wspólnej zabawy.

  Liczenie do 10

Numerowane miejsca parkingowe

Porządkowanie

Żabka do sklejenia

Proponujemy kilka linków z propozycjami do  pracy z dzieckiem:

Rysowanie cyfry po śladzie

Matematyka

Kreatywne zabawy

Pomoce dydaktyczne

Wychowanie fizyczne

Kreatywne pomysły

Nauka pisania

Zapraszamy serdecznie, szczególnie dzieci posiadające orzeczenia, jak również wszystkie inne do zabawy z emocjami:

Zabawy z emocjami

                            MRÓWECZKI 5-LATKI

 

                                    Nasza grupa - mądre główki,

                                     Pracowite są z nas mrówki.

                                      Chociaż nieraz napsocimy

                                          To i uczyć się lubimy.

                                    Wspólnie się bawimy, jemy,

                                        Jakie są zasady wiemy.

                                                                                    Uwielbiamy śpiewać, skakać,

                                                                                  Nigdy nam się nie chce płakać.

                                                                                   Większe mrówki tutaj mamy

                                                                                     I się dzielnie ich słuchamy.

                                                                                    Zawsze wszędzie pełno nas,

                                                                                       Miło nam tu płynie czas.

                                                                                Przy stoliku, na dywanie, w kole,

                                                                                Wprost kochamy to przedszkole!